Anasayfa

Sohbet Makale

Şükretmek

Şükretmek

Bugün ki yolculuğumuz ŞÜKÜR ŞÜKRETMEK olsun. Şükür güzel konu  insanın en çok unuttuğu olgu şükür.Sevdiklerimiz bize rabbimizin  bir emanetidir şükredişlerimizdir

Gözleri var olmanın şükrünü anlar duymadığını düşünsede ya da sağlığın farklı şekillerini düşünse.Şükür denildiğinde ilk akla gelen ne? kişinin Allaha borcu olduğudur. 
şükürsüzlük nankörlüktür inkarcılıktır bir bakıma Aynen öyle İlk akıla gelen ne.ne olabilir ilk.

Bana göre rabbinle arandaki güzel bir bağ ona ınanış ona dayanış ona diren var olma sebebimiz gönül bağıdır. Şükür Allaha kulun borcudur. Şükretmemek Allahın kula verdiklerinin farkında olmamaktır.

Kişi “bin bir şükrediyorum”demiş… bakın hem de hangi durumda demiş şükrü.. bazı çok kötü cilt hastalıkları olur adamın birinin dizine böyle bir kötü  yara çıkmış. bunu bilen komşusu “Ya sana acıyorum dizindeki yara ne kötü yara öyle” yarası olan kişi demiş ki:”Ama ben öyle düşünmüyorum hatta şükrediyorum.”

Komşusu  buna şaşırmış nasıl yani demiş. adam cevap vermiş.. “tamam yara kötü yara ama dizimde ya bu yara yüzümde olsaydı daha zor olmaz mıydı?”demiş.buna benzer misaller çoğaltılabilir.

Dua ile kalın…

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Berfu dedi ki:

Çok güzel yazı olmus emeginize sağlık olsun. Her zaman şükretmeyi unutmayalım örnek de güzel olmus

She dedi ki:

Halimize şükürler olsun. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki insanoğlu bizler için bir imtihan. Beterin beteri vardır, o yüzden şükretmeliyiz her anımıza. Şükretmek için o kadar çok sebebimiz var ki aslında. Emeğinize sağlık ?☀️?

KaLp dedi ki:

Cok sukur her halimize gercekten bazen kiymet bilmiyoruz. En cok da genclik saglik ve bos zamanimizin. Emeginize saglik farkindalik yarattigin icin