Anasayfa

Sohbet Makale

RenkLerin AnLamLari

RenkLerin AnLamLari

Renklerin Anlamları 

Renklerin insanların psikolojisini etkilediğini biliyor musunuz? Evet gerçekten de öyle. Gelin bunları hep beraber öğrenelim. Mesela kahverengi bir ceketle iş görüşmesine giderseniz karşınızdaki insana güvensiz bir ifade yansıtmanıza sebep olur. Renklerin anlamlarını bence herkes bilmeli. Çünkü Giydiğiniz yanlış bir renk karşınızdaki insana yanlış bir mesaj gönderebilir. bu nedenle herkesin renkler hakkında biraz bilgi sahibi olmalı diye düşünüyorum.

Karşınızdaki insana olumsuz düşünceler yansıtabilir. O yüzden önemlidir hayatımızda renklerin. Renkler hakkında sizi kısaca bilgilendireceğim. KIRMIZI: tansiyonu yükseltir,iştah acar,kan akışını hızlandırır. O yüzden dikkat ettiyseniz yemek logalarının renkleri hep kırmızıdır:.(pizza,coca-cola,vs..)bir diğer örnek de kırımızı olan mekanlarda yerlerde insanlar zamanı unutuyorlar. bu yüzden gece kulüplerinde barlarda hep kırmızı kullanılır. bunun anlamı zamanı unutun daha çok eğlenin uykusuz kalın demek oluyor. Bunları biliyor muydunuz. Bende sizlerle beraber öğreniyorum diyebilirim.

BEYAZ: temizliği saflığı ifade eder. En sevdiğim renktir aynı zamanda. YESİL: vejeteryanlığı temsil eder. Kasaplar bu nedenle yeşil rengi kullanmazlar. bi de bilimsel teorimize göre insanlar mavi ve yesil renge uzun süre bakamazlar cidden de öyle bunu size yazarken denedim.

sürekli yeşile ya da maviye bakmak gözümü bulandırdı. Sizde tespit edebilirsiniz benim gibi. KAHVERENGİ: İnsanlarin daha hızlı hareket etmesini sağlıyormuş. Bunu daha tespit edemedim. SİYAH: Hırsı,gücü tutkuyu ifade ediyormuş. Genelde en çok tercih ettiğim renklerden biridir siyah. GRİ: diplomatik ve ağır bir renktir,ciddiyeti temsil eder.

MAVİ: okyanusa benzetilir sakin diye bilinen bir renktir. bu arada mavi yemek yeme istegini de azaltan bir renktir. SARI: geciciliği ifade eder. Aynı zamanda çekiciliği temsil eder. Dünyada taksilerinin renginin sarı olmasının sebebi dikkat çeksin ve geçici olduğu bilinsin. Renklerin hayatımızın her köşesine etki ediyor aslında bazı araştırmalara göre renkler insanların psikolojisini etkiliyor. 

Bu nedenle renklerin anlamı hakkında herkes biraz bilgi sahibi olmalıdır. Ben burda benim için önemli olan renkleri anlattım. Sizde anlamını bildiğiniz renkleri yorum kısmında yazabilirsiniz. Heyecanla bekliyor olacağım. Bende sizden bir şeyler öğrenmiş olurum hem. Görüşmek dileğiyle..  

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ceren dedi ki:

Renklerin anlamını sayenizde öğrendik tskler emeğinize sağlık :))

tubiSh dedi ki:

Siyah ve beyaz renkleri çok seviyorum. Emeğinize sağlık guzel bi aydınlatma olmus

Cikileta dedi ki:

Okurken çok keyif aldım emeginize sağlık. Bende ilk is yerime kahverengi giyip gitmiştim gitmez olaydım ???