Anasayfa

Sohbet Makale

ÖLMEYECEK GİBİ YAŞAMAK

ÖLMEYECEK GİBİ YAŞAMAK

Hepimizde ölmeyecek gibi yaşamak istemez miyiz tabiki de herkes hiç ölmeyecek gibi hayatı yaşamak ister.İmkansız olan şeylerin hayallerini kurmak bile güzel demi. Elbetteki biliyoruz ki ölümü birgün herkes tadıcak birgün hepimizde toprak olacağız. Toprak kokusunu biliyorsunuz demi çok güzel kokar hele yağmur yağdığı zaman toprak başka bir kokuyor.Toprak sevdiklerimizi bizden aldığı için mi böyle güzel kokuyor acaba?hiç düşündünüz mü toprak neden böyle güzel kokar ben hep sevdiklerimizi aldığı için böyle güzel kokuyor diye düşünüyorum.

Bana hayatı hiç ölmeyecekmişsin gibi yaşa deseler napardım acaba kendimi ölümsüz hissederdim galiba.Benim odamda bir kavanozum var o kavanozun içinde annemin, babamın ve dedemin mezarından aldığım birer avuç toprak var. Annemin babamın mezarları yok toprak kaymasında kaybolmuş mezarlar kim kimin belli değil ama bulunduğu yerden iki avuç toprak alıp kavanoza koyup ağzını sımsıkı kapatıp dolabıma koydum saklıyorum. Bilmiyorum bazen o kavanozu açıp o toprak kokusunu içime çekiyorum bana iyi geliyor o kokuyu duymak hissetmek.Birgün sevdiklerimi hiç görmediğim akrabalarımı öbür dünyada göreceğim ümidiyle de olsa ölümsüz olacakmış gibi yaşamak istemem hayatı.

Hayatı bir sınav gibi düşünün o sınavı geçmek sizin elinizde kalem sizde olmasada silgi sizde unutmayın kim ne yaparsa kendisine yapar.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seher dedi ki:

Kim istemez ki ölmeyecek gibi yaşamayı:) yazanın yüreğine sağlık

Gök dedi ki:

Okurken duygulandım emeginİze sağlık olsun