Anasayfa

Sohbet Makale

MaLatya SohBeT

MaLatya SohBeT

Malatya Sohbet

Merhaba arkadaşlar bu makalemde size biraz memleketimi anlatacağım. Malatya denildi mi akla ilk gelen şey Kayısı şehri olur. Memleketim kayısısı ile meşhurdur. Ben malatyanin bir ilinde yaşıyorum yaşadığım yer türkü diyarı diye bilinir. Türkü diyarı denildiği zaman bilmeyen yoktur. Sazın dile geldiği yüreklerin birleştiği çok güzel bir yerde yaşıyorum. Yaşadığım yeri çok seviyorum. Böylelikle bir o kadar da türküleri seviyorum. Kayısı ile yapılan o kadar güzel nimetler var ki kayısı pestil ,kayısı pekmezi gün kurusu,kayısı reçeli vs vs.. say say bitmez inanınki. Bu nedenle Memleketimin nimetleri bitmez. İnşallah birgün misafirim olursunuz Malatya’nın güzelliklerini sizlere gezdirerek anlatırım.

Orduzu,Yeşilyurt,Kanalboyu Mişmiş park,kernek en çok gezilen vakit geçirilen yerlerdir. Lakin Malatyaya gelip de kayısımızdan almadan gitmek de olmaz.   Bu yüzden Gezip görmekte fayda var. Anlatılmaz yaşanır biliyorsunuz ki.

Sohbet sitemizde de bir Malatyalı bir hemserinizin sizi beklediğini unutmayın. Bazen kanalimizi ziyarete gelen arkadaslarla sohbet ederken nerelisin dediğimde malatyalıyım sen nerelisin dediğinde bende malatyali dediğimde yaşadığımız duyguyu görmeniz lazım yalnız insanin aynı yerden aynı memleketten hemşerilerini görmesi çok güzel bir duygu.

Sizlerle de aynı duyguyu yaşamak isterim. Bu yüzden Beni sohbet sitesinde yalnız bırakmayınca siz malatyalı hemşerilerimin yolunu bekliyorum. Sohbet sitemizde benle beraber bi kaç malatyalı arkadaslarım daha var onlarla memleketimi konuşmak beni çok mutlu ediyor gerçekten aynı yeri bilmek sohbet edebilmek harika bir şey. sohbet sitemizde hepimiz farklı memleketlerden olsak da gönüllerimizin sohbetimizin ayni catı altında toplanması bir araya gelmesi çok güzel.

Siz Malatyalı hemşerilerime burdan sesleniyorum aygul sohbet sitesinde sizi bekleyen bir Malatyalı hemşeriniz var gelin uzak mesafelerimizi sohbet kanalinda buluşturalım. Oysa ki Bir tuş kadar yakınım derler ya aynen o şekilde bir wep sayfası girişi kadar yakınız. Gelin kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi paylaşalım. Yemeklerimizi anlatalım. Tarifler paylaşalım. Lakin Gelirken boş gelmemeyi de unutmayın. Kısacası Şaka bir yana siz bütün malatyalı hemşerilerimi sohbet sunucuma beklerim. Dostça Allah’a emanet kalın. Huzurla kalın..

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir