Anasayfa

Sohbet Makale

Hayatin GerCeKLeRi

Hayatin GerCeKLeRi

Hergün hayatımızda iyi kötü şeyler yaşayıp belki çok şeye kırılıp, belki de çok kişiyi kırıyoruz. Gün oluyor sohbet sitesinde birbirimizi yiyoruz. Kavgalar, restleşmeler, küsmeler, tripler… Ama yinede her sabah güne merhaba diyoruz. Kırıldım ama birşeyim yok diyip geçiştiriyoruz ya da elveda diyemiyoruz belki de demiyoruz. Mobil sohbet sitelerinde anladım ki kırgınlık bile sevgiden geliyor. Bunu çoğumuz yaşamışızdır. İnsan sevmediği kişinin sözüne kırılmıyor bile onu yaralayan şey sevdiğinden gelen darbe. Çoğu zaman ani kararlar alıyoruz. Bazen sohbet ederken ufacık şeyleri sorun edip o kadar insana sırt dönüyoruz. Yalnız Benden size kısa bir not.

Özleyeceğiniz hayatları terk etmeyin. Kırılmış olsanız da bunu yapmayın çünkü kırılmaktan fazlası size kalıyor. Paramparça olup susmak zorunda kalmak… Çıkmayan sesiniz için susuyorsunuz. Belkide hayata küsüyor, içinize kapanıyorsunuz. Alışmış olduğunuz insanları ve sohbet sitesi ortamını öyle kolay hayatınızdan çıkaramıyorsunuz. Bu site www.aygul.net ise daha zor oluyor. Çünkü samimi ve size zaman ayıran insanlar var. Sizde bu mobil sohbet sitesinde size değer veren birine sırt dönmeyin. Şu an düşünün. Hayatınıza kaç tane güzel insan girdi. Kaçını kaybettiniz? Ya da kaybedilen siz oldunuz. İyiki kaybettim mi yoksa keşke kaybetmeseydim mi diyorsunuz ? Ufak tefek şeylerden dolayı çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar, aşklar bitiyor.

İnsan kaybettiklerini düşününce değmediğini anlıyor. Saniyelerle, dakikalarla, saatlerle devam eden hayatımızda ne zaman öleceğimiz bile belli değilken dünyaya kötü anılar bırakmayalım.Çünkü Neyi paylaşamadığımızı bile anlayamadan bütün anıları yok sayıyoruz. Sonra bize kalan pişmanlık ve özlem oluyor. Yaşanacak güzel yarınları yarım bırakıyoruz. Güzel dünleri unutup yanlış anlaşılmalara, sinirimize, öfkemize, gururumuza yeniliyoruz. Bir ömür eksik olmasın diye varlığına dua ettiğimiz insanlara düşman gibi bakabiliyoruz.

Sohbet sitelerinde samimiyetle kurulan dostluklar başka onlar böyle bitemez. Herşey olur ama iki tarafta bitmesine izin vermez, kopamazlar.Sadece mobil sohbet sitesi için geçerli bir durum değil bu bir arkadaş dertlerinize derman olup size kardeşten öte gelebilir. Kardeşiniz yoksa size kardeş özleminizi hissetmeyeceğiz. Üstelik Bundan emin olabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nare dedi ki:

Çok guzel bir makale olmuş, kim yazdiysa emeğine saglik…

KaLp dedi ki:

Emeginize yureginize saglik icten bir anlatim ve bakis acisi

DeLi dedi ki:

Elinize saglik guzel makale guzel bir site basarilar

She dedi ki:

Emeğinize sağlık, tek kelime ile harika bir makale olmuş.. Okumayı çok seven biri olarak keyif aldım okurken..⚘

Başak dedi ki:

Kalpmmm yüreği güzelim kendi canımın içi dostum sırdaşım arkadaşım sen ne güzel bir detaysin yazdiklarin soylediklerin sana ait olan hersey okadar güzelki ne desem az gelicek gibi emeğine yüreğine sağlık canim benimm ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ Seni cok seviyorummm ve Cok özledim seni …

YiTiK-SevDa dedi ki:

???????❤????♥️ bütün kalpli emojiler sanaaa gelsinn çok icten bir makale olmuş okurken hüzünlendim ?